Supratimas apie mažosios bendrijos mokesčius Lietuvoje

Mažoji bendrija (MB) yra populiari įmonės forma Lietuvoje, kurios pasirinkimas neretai lemia lengvesnės mokesčių administravimo galimybės. Šiame straipsnyje gilinsimės į pagrindinius mokesčių aspektus, su kuriais susiduria mažosios bendrijos.

Supratimas apie mažosios bendrijos mokesčius

Pelno mokestis

MB moka 5% pelno mokestį iš pirmųjų 300 tūkst. EUR pelno, kas yra žymiai mažiau, palyginti su standartiniu 15% tarifu. Ši lengvata padeda mažoms įmonėms plėtoti verslą ir investuoti į ateities projektus.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

Jeigu MB metinė apyvarta neviršija 45 000 EUR, ji gali pasirinkti neįsiregistruoti PVM mokėtojais. Tačiau, viršijus šią ribą, įmonė privalo mokėti PVM pagal galiojančias Lietuvos įstatymų nuostatas.

Darbo santykiai ir socialinės įmokos

MB savininkai gali būti įdarbinti įmonėje, kas suteikia galimybę mokėti „savininko atlyginimą”. Tačiau svarbu žinoti, kad nuo šių išmokų taip pat turi būti mokamos socialinės įmokos.

Ne pelno mokesčiai ir išmokos

MB, kaip ir bet kuri kita įmonė, privalo mokėti ne tik pelno, bet ir kitus įstatymų nustatytus mokesčius, pvz., nekilnojamojo turto ar automobilių mokesčius.

Praktiniai patarimai

Siekiant optimizuoti mokesčių naštą, rekomenduojame reguliariai konsultuotis su mokesčių specialistu, kuris gali padėti ne tik teisingai apskaičiuoti mokėtinus mokesčius, bet ir informuoti apie naujausius įstatymų pakeitimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *